Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pikovická jehla 2010

8. 9. 2010

Znáte společnost Discovery Outdoor? Asi ne. Jako správce skalního útvaru Pikovická jehla jim touto cestou děkuji za terénní úpravy, které provedli za účelem lepšího přístupu k Jehle. Děkuji, dobrá práce.

Obrazek

Od poslední úpravy přístupových schodů východní strží už uběhlo dlouhých 10let. Letošní velký stav Sázavy, kdy vodočet v Nespekách ukazoval až 405cm (průměrný roční stav je 92cm),  mne neumožnil  každoroční inspekční návštěvu Jehly o mé dovolené a tak k ní došlo až teď . Jelikož se vrcholová knížka už zcela zaplnila, došlo k její výměně za pěkný originál ČHS a do železného nosníku vrcholového kříže byl přidán borhák, který umožní příjemnější zajištění při dobírání spolulezce na vrcholu Jehly.

Obrazek

Také došlo na lezení, které probíhalo stylem - sólo náhorkou na vrchol, zafixovat lano za nový borhák, sjet po jednoduchým k nástupům a pří samojištění jumarem lezení vzhůru ke kříži. Rád bych zorganizoval na podzim brigádu při které by mohlo dojít na výstavbu  "pikovického klettersteigu" neboli zajištěné cesty od řeky Sázavy k Jehle po části navigace.

Obrazek

                                                               zapsal správce Jehly  Venca Obrazek

 

 

Náhledy fotografií ze složky Nové schody na Jehle 2010

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář