Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pikovická jehla v létě 2009

10. 8. 2009

           Nejen lezením o dovolené živ je horolezec v Dolním Posázaví

      Tento prázdninový článek v době hlavní okurkové sezóny "spisovatelů ze Stáří" začnu letitou vzpomínkou na mé úplně první kontakty s tématikou GPS (Global Positioning Systems). 

Obrazek

S Mrkvou jsme úspěšně absolvovali zajímavé kurzy na akademické půdě na Albertově zakončené předáním diplomů od České Kosmické Kanceláře. Kosmonauty z nás ale neudělali. Dříve jen tajné vojenské odvětví, které se v poslední době dynamicky rozvijí (např.autonavigace) už zasahuje i do všedních životů nás pacifistů. Vloni jsem dostal darem turistickou navigaci Garmin eTrex Cx s dodavanou mapou Topo Czech v1.2 na datové microSD kartě ve formátu img. No, něco pro mně. Od té doby se mi podařilo zprovoznit oboustrannou komunikaci navigace s PC pomocí programu MapSource, získat nejnovější mapy (Topo Czech 3 Pro), odemykat garminovské mapy (Topo Německa, Rakouska, Slovenska...) a naštudovat základy aktivity zvané geocaching. 

Obrazek

A rychle přecházím k horolezeckému tématu tohoto příspěvku! A kde jinde může začít správce Píkovické jehly v Dolním Posázaví s touto hrou? No jedině na Jehle, kde to zná!!! A opravdu, moje první nalezená keška pojmenovaná Posázavský pacifik se nalézá několik metrů východně od ní. 

 Obrazek

     Spojení geocachingu s lezením je docela zajímavé a zábavné a doporučuji vyzkoušet.

Naposledy jsem náš oddílový skalní útvar navštívil 3.ledna letos a Sázava se dala přejít po ledu

 Obrazek

a tedˇ na přelomu července/srpna byla kalná, teplá, o metr vzdutá a plná vodáků.

 Obrazek

Stav jištění zůstal stejný, vrcholová knížka se spokojeně plní zápisy, povrch vrcholového kříže odpovídá jeho stáří(mládí) a jen dole na nástupech jižní údolky zmizely vzrostlé duby. Skále to jen prospělo (méně mechů) a dolní část stěny se více odkryla. Udělal jsem povinnou fotodokumentaci útvaru, vylezl Pravou údolní cestu (H.J.) a v poledne už opět lenošil na chatě.

 

                                                                     správce Píkovické jehly  VencaObrazek

 

Náhledy fotografií ze složky Jehla v létě 2009

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Reading the fresh blood bring pressure to bear on guidelines

(AbaisseRep, 8. 10. 2018 2:04)

Poids est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-pas-cher-inde-urgence/

Blood Tension - Taylor & Francis Online

(AWroriNorRuise, 25. 7. 2018 10:27)

Compression est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre determination bat, il pompe le sang par vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/prix-de-cialis-en-france/